Выстава "Пятрусь Броўка. Моё 20-е стагоддзе"

У выставачнай зале музея адбылася прэзентацыя выставы “Пятрусь Броўка. Маё 20-е стагоддзе”, якая пазнаёміла з жыццёвым і творчым шляхам паэта. П. Броўка стаў трэцім народным паэтам БССР пасля Янкі Купалы і Якуба Коласа.

У творчасці паэта асаблівую ролю займалі вершы пра Радзіму. Яму ўдалося пабываць у розных кутках свету, але знаходзячыся за сотні і тысяча кіламетраў ён заўсёды памятаў пра бацькаўшчыну.

Выставу для часовага выкарастання перадаў нашаму музею “Дзяржаўны літаратурны музей Пятруся Броўкі”.

У адкрыцці выставы прынялі ўдзел бібліятэкары горада, прадставіўшы кнігі П. Броўкі і народны клуб “Ветэран”, Чашніцкага ГДК.
Выстава будзе працаваць да 1 лістапада.

Выстава "Пятрусь Броўка. Моё 20-е стагоддзе". Чашникский исторический музей. г. Чашники. 2018 г.